Studia licencjackie
Rekrutacja otwarta

Psychologia sądowa

Studia licencjackie na kierunku Psychologia

499 zł

Czesne

Poziom:

Studia licencjackie

Liczba semestrów:

6

Klikając "Zapisz się na studia", zostaniesz przekierowany na stronę studia-online.pl, gdzie dokonasz rejestracji na wybrany kierunek.

Zdjęcie hero
  • alt

    Studia dopasowane do Ciebie

    Zdobądź wiedzę z zakresu psychologii oraz praktyczne umiejętności przydatne w pracy zawodowej.

  • alt

    Doświadczona kadra specjalistów

    Ucz się od praktyków i wykładowców z polskich i zagranicznych uczelni.

  • alt

    Przyszłość oparta na pewnych podstawach

    Postaw na kształcenie i dokumenty zgodne z aktualnymi wytycznymi MNiSW.

  • alt

    Nowoczesna platforma dydaktyczna online

    Korzystaj z innowacyjnej platformy e-learningowej z dostępem do materiałów 24/7.

Czego nauczysz się na studiach

Psychologia sądowa?

  • zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu psychologii w ujęciu sądowym i procesowym;

  • poznasz strukturę i zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz etapy przebiegu procesów sądowych;

  • dowiesz się, jak przebiega proces profilowania sprawców przestępstw;

  • nauczysz się analizować i interpretować wzorce zachowań oraz zeznania świadków;

  • rozwiniesz umiejętności niezbędne w pracy w interdyscyplinarnym zespole i zdobędziesz przydatne kompetencje interpersonalne.

Zdjęcie czego się nauczysz
Zdjęcie uzyskanych kwalifikacji

Uzyskane kwalifikacje

W toku kształcenia uzyskasz niezbędną liczbę punktów ECTS, a jako absolwent otrzymasz dyplom, tytuł licencjata oraz kwalifikacje zgodne z VI poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Dzięki temu będziesz mógł rozwijać swoją karierę zawodową w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej.

  • Cel studiów

    Studia licencjackie Psychologia sądowa to możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy psychologicznej, która znajduje zastosowanie w działaniu szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Podczas studiów w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego rozwiniesz umiejętności przydatne podczas profilowania psychologicznego sprawców oraz kompleksowego wspierania ofiar przestępstw. Dowiesz się również, jak odbywa się proces przesłuchiwania świadków i jakie techniki psychologiczne można w nim stosować. Poznasz zasady oceniania wiarygodności zeznań oraz sporządzania opinii psychologiczno-sądowych. Dzięki tym studiom licencjackim zdobędziesz bogatą wiedzę i umiejętności z obszarów związanych z psychopatologią, profilowaniem kryminalnym i resocjalizacją, co przydaje się w realnych scenariuszach procesowych.

  • Perspektywy rozwoju zawodowego

    Badania Instytutu Ekspertyz Sądowych dowodzą, że ekspertyzy dotyczące portretów psychologicznych nieznanych sprawców zabójstw najczęściej zlecane są w zaawansowanej fazie śledztwa (dzieje się tak w 59% spraw). To bardzo ważny moment, który może mieć kluczowe znaczenie dla jego przebiegu. Specjaliści odpowiedzialni za profilowanie sprawców często powoływani są wówczas, gdy pomimo przeprowadzenia podstawowych czynności śledczych nie udaje się wykryć sprawcy. Oznacza to, że osoby posiadające umiejętności z obszaru psychologii są wysoko cenione w procesach sądowych. Ich analizy nierzadko przyczyniają się do popchnięcia naprzód trudnych spraw czy nawet wykrycia nieuchwytnych przestępców. Również na sali sądowej ich umiejętności psychologiczne są nieocenione. Ty także możesz zdobyć kompetencje z tego obszaru!

  • Podstawa prawna

    Wszystkie kierunki prowadzone przez naszą Uczelnię posiadają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej – dzięki temu masz pewność jego realizacji zgodnie z wytycznymi odpowiednich Ministerstw. Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm). W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.

  • Co zyskasz po studiach?

    Studia licencjackie Psychologia sądowa to specjalistyczne kształcenie, które umożliwi Ci zdobycie umiejętności cenionych w środowiskach związanych z wymiarem sprawiedliwości. Kształcenie wprowadzi Cię w fascynujący obszar styku psychologii i prawa. Zdobędziesz wiedzę na temat m.in. motywacji przestępców oraz opiniowania sądowo-psychologicznego. Studia Psychologia sądowa są specjalnością w obrębie kierunku Psychologia I stopnia. Tok nauczania w semestrach 4-6 przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Psychologia sądowa. Wybierz kształcenie dopasowane Twoich potrzeb i rozpocznij nowoczesne studia, które przybliżą Cię do wymarzonej kariery zawodowej!

Możliwości zatrudnienia po studiach

Ukończenie studiów umożliwia uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do zatrudnienia m.in.:

  • w organach ścigania;

  • w instytucjach wymiaru sprawiedliwości;

  • w zakładach karnych;

  • w aresztach śledczych;

  • w placówkach resocjalizacyjnych.

Zdjęcie zatrudnienia
Zdjęcie dlaczego warto

Dlaczego warto studiować z nami?

  • będziesz mógł równocześnie studiować i pracować lub rozwijać swoje pasje;

  • masz pewność wysokiej jakości świadczonych usług oraz skuteczności naszych metod;

  • korzystasz z wiedzy doświadczonych wykładowców i praktyków, w tym z uznanych uczelni zagranicznych;

  • otrzymasz legitymację studencką, która uprawni Cię do wielu zniżek, a na zakończenie studiów – tytuł licencjata i dyplom zgodny z wytycznymi MNiSW;

  • studia Psychologia sądowa będące specjalnością w obrębie kierunku Psychologia zwiększą Twoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

alt

Kompetencje potwierdzone dyplomem

Jako nasz absolwent uzyskasz:

  • dyplom ukończenia studiów licencjackich,

  • wiedzę, umiejętności i kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy,

  • kompetencje cenione przez pracodawców.

Program studiów

Program studiów jest zgodny z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Sprawdź, jakie przedmioty będziesz realizować w toku studiów:

Pobierz program studiów
Zdjęcie programu studiów

Psychologia sądowa